10-lecie Night of Terror już 24 listopada. Zagrają Anima Damnata, Temple Desecration, Moulded Flesh i Black Hosts.

NOT40Na 24 listopada 2018 r. wyznaczono datę obchodów 10-lecia Night of Terror. Chcielibyśmy w najlepiej nam znany, koncertowy sposób uczcić dekadę działania pod tym szyldem.Tak się złożyło, że w 10 lat po pierwszej Nocy Terroru, która odbyła się w Będzinie w listopadzie 2008 r.. wypadł nam koncert numer 40, a właściwie 45, ponieważ niektóre edycje były dwudniowe, a doczekaliśmy się także tematycznej odnogi imprezy pod nazwą Heavy Metal Terror. Mamy poczucie, że przez tą dekadę impreza na dobre zdążyła się już wpisać w krajobraz koncertowy polskiego podziemia i większość aktywnie uczestniczących w życiu koncertowym metalowców z południa Polski u nas gościła, bądź chociaż o nas słyszała. Koncerty spod znaku Night of Terror odbywały się w różnych miastach, Chorzowie, Gliwicach, Będzinie, ale na przestrzeni lat najczęściej wybieraliśmy uchodzący za kultowy w niektórych kręgach lokal przy Złotej 1 w Katowicach, dawniej Korba, obecnie Faust. Tam też postanowiliśmy zorganizować nasze 10-lecie. Szykujemy kilka okolicznościowych niespodzianek, ale najważniejszą zachętą do zjawienia się w Katowicach niech będzie przygotowany przez nas program artystyczny.

Gwiazdą wieczoru będzie Anima Damnata, zespół, który jako jeden z nielicznych, wraz z Azarath i Throneum, może pretendować do czarnego tronu polskiego death metalu. Będzie to ostatni koncert zespołu w tym roku i jak do tej pory jedyny potwierdzony w ogóle. Bestialski kwartet słabych koncertów raczył nie grywać, a biorąc pod uwagę piekielnie wysoki poziom wydanego w zeszłym roku albumu „Nefarious Seed Grows to Bring Forth Supremacy of the Beast” z klubu Faust nie zostanie tego wieczoru kamień na kamieniu. Shit.Sex.Satan.
https://www.facebook.com/animadamnataofficial/

Poprzedzający Animę, występ tyskich gruzowników z Temple Desecration również nie powinien zawieść oczekiwań spragnionych wpierdolu dusz. Podopieczni Iron Bonehaed Productions nie koncertują zbyt często, a jeśli już pozostawiają po sobie zgliszcza. Ich najnowszy album „Whirlwinds of Fathomless Chaos” pokazał, że zasłużenie stawia się ich w jednym rzędzie z takimi markami jak Bestial Raids, Malthusian czy Demonomancy.

https://www.metal-archives.com/bands/Temple_Desecration/3540355759

Noc Terroru nie miałaby swojego charakteru gdyby nie niszowe, śląskie zespoły, których wiele przewinęło się przez ten czas przez nasze koncerty. Do takich należy bez wątpienia rybnicki Moulded Flesh, który propagował postawę „lo-fi” na długo przed tym, nim stało się to modne. W przeciągu prawie 20 lat działalności nagrali kilka świetnych albumów, a koncerty dają wyborne. Jeśli ktoś ceni death metal podszyty duchem starego Unleashed i Demigod, nie będzie żałował ani minuty przeznaczonej dla Moulded Flesh.
https://www.facebook.com/MouldedFleshOfficial/

Imprezę otworzy thrashowy Black Hosts, który nie szczędzi potu i krwi, by sławić chwałę czarnego thrash metalu spod znaku wczesnego Sodom, Kata czy Violent Force czego dowodzą świetne demówki. Ich koncerty to prawdziwy żywioł, a riffy mają wyjątkowo wściekłe, więc warto się nie spóźnić na otwarcie bram.

Night of Terror #40
Anima Damnata, Temple Desecration, Moulded Flesh, Black Hosts
24 listopada 2018, godz. 19:30

Klub Faust
Katowice, ul. Złota 1
FB: https://www.facebook.com/events/339287149981731/

Możliwość komentowania jest wyłączona.