NEUROGENIC „Ouroboric Stagnation”

591202NEUROGENIC – „Ouroboric Stagnation”
Comatose Music 2016

Neurogenic to międzynarodowy projekt złożony z muzyków Back Door to Asylum, Fleshbomb, Posthumous Blasphemer, Brain Drill, Six Feet under, Anomalous, Vile, Vital Remains, Derogation, Cerebral Paralysis, Execration, Indecent Excision. Widzicie zatem, że z tą silną załogą nie ma żartów i z pewnością nie uświadczymy od nich odrobiny miłosierdzia. „Ouroboric Stagnation” to pierwszy pełny album projektu wypełniony po brzegi gęstym, brutalnym jak jasna cholera, ociekającym lepką, krwistą wydzieliną Death Metalem. Ta płyta to 25 minut totalnej, bezkompromisowej, bezlitosnej rzezi na pełnej piździe. Sekcja rytmiczna wgniata w glebę co rusz sypiąc na nasze głowy kanonady blastów, niemiłosiernie brutalne wiosła rozrywają na strzępy, a dzieła
zniszczenia dopełnia niski, zaflegmiony wokal, który wydawać może z siebie jedynie zmutowany knur w okresie rui. Próżno szukać to odrobiny wytchnienia, ten materiał to przykład skrajnego, muzycznego okrucieństwa czy wręcz zezwierzęcenia. Zagęszczone, monolityczne brzmienie sprawia, że podczas słuchania „Ouroboric…..” mamy wrażenie, jakby przetaczał się po nas ogromny buldożer  rozgniatający nasze marne członki na krwawą miazgę. Niestety materiał ten jest na dłuższą metę zbyt mało zróżnicowany, a co za tym idzie monotonny. Mimo że płytka trwa tylko 25 minut, to troszkę za połową materiału odczuwamy już duże zmęczenie nagromadzonymi tu pokładami brutalności.
Choć nowicjuszem nie jestem i uwielbiam taplać się w ekstremalnej muzyce, to ta płyta okropnie mnie zmęczyła, głównie z powodu jednostajnie napierdalającej sekcji rytmicznej i zastosowanego tu brzmienia. Cóż, jeżeli Neurogenic nie jest jednorazowym projektem, to mam nadzieję, że drugi album będzie produkcją bardziej różnorodną, a co za tym idzie odznaczającą się większym stopniem słuchalności, gdyż kolejna porcja tak wysoce skoncentrowanej ekstremy moim zdaniem mijałaby się z celem i była jednocześnie muzycznym harakiri dla zespołu. Słowa uznania należą się natomiast za doskonałą, sugestywną okładkę, która w perfekcyjny sposób oddaje muzyczną zawartość „Ouroboric Stagnation”. Neurogenic to pozycja dla najbardziej zboczonych i zwyrodniałych muzycznych ekstremistów, tylko oni mają szansę przeżyć spotkanie z debiutem zespołu, jeżeli jednak ktoś mimo wszystko chce zmierzyć się z tą płytą, robi to na własną odpowiedzialność.

Hatzamoth

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.