INFATUATION OF DEATH „Heretic Hellspawn Holocaust”, Bestial Devilized Hell

54865INFATUATION OF DEATH – „Heretic Hellspawn Holocaust” (Demo)
Independent 2003

INFATUATION OF DEATH – „Bestial Devilized Hell” (Demo)
Independent 2005

Gdzieś powyżej, a może poniżej znajdziecie w Temple of Chaos recenzję mojego autorstwa dotyczącą płyty „Code of Impiety” zespołu Infatuation of Death. Po cóż zatem recenzować demówki wydane w 2003 i w 2005 roku zapytacie zapewne?? Odpowiedz jest nadzwyczaj prosta, bo to zajebiste materiały są i prosiła mnie o to „naczelna”, a podobno kobietom się nie odmawia. Pozwoliłem sobie tylko na jedno udogodnienie, a mianowicie oba materiały zespołu opiszę za jednym zamachem, zwłaszcza że żadnych stylistycznych zmian na przestrzeni tych dwóch lat nie było. Zarówno „Heretic Hellspawn Holocaust”, jak i „Bestial Devilized Hell” to brutalny, dziki, bezkompromisowy, niszczący wszystko wokół Death Metal. Kanonady blastów spadają gęsto na nasze głowy niczym manna z nieba, okazjonalne zwolnienia pozwalają złapać oddech, lecz po nich następują kolejne, można odnieść wrażenie, jeszcze brutalniejsze salwy, które niszczą obiekty.
Brutalne, rozrywające riffy patroszę bardzo dokładnie, a bluźnierczy growling nie pozostawia złudzeń, kończąc to niszczycielskie dzieło. Twórczośc Infatuation of Death posiada w sobie ogromny ładunek pierwotnej siły i agresji oraz charakteryzuje się totalnie bezkompromisowym podejściem do tematu, dlatego też mocno kojarzy mi się tym, co robią na swoich produkcjach zespoły z Ameryki Południowej ze wskazaniem na Brazylię (Krisiun, Rebaelliun, Headhunted D.C.). Porównując te dwie bardzo dobre produkcje, nieco lepiej ułożone wydaje się drugie demo zespołu, choć może to być sprawa trochę lepszego brzmienia.
Generalnie „Heretic Hellspawn Holocaust” i „Bestial Devilized Hell” to zajebiaszczo brutalne, miażdżące i poniewierające z ogromną siłą materiały. Cóż więcej dodać, chyba nic ponad to, że to bardzo dobry zespół i zarazem jeden z najbardziej niedocenionych, który nie doczekał się uznania, na jakie niewątpliwie zasługiwał. Może jednak kiedyś jeszcze zbiorą siły i przypierdolą kolejnym, niszczycielskim Death Metalowym krążkiem. Bardzo bym sobie tego życzył.

Hatzamoth

98540

Możliwość komentowania jest wyłączona.