Wrekmeister Harmonies w Krakowie

wh03.12.2016 start 20:00

Kraków, Kawiarnia Naukowa

Bilety: przedsprzedaż 30, w dniu koncertu 40zł

Event: https://www.facebook.com/events/314748668916585/

☩ WREKMEISTER HARMONIES (USA) – pastoral doom

Live band z członkami Godspeed You! Black Emperor (perkusja – bass – skrzypce)

• Facebook
https://www.facebook.com/wrekmeisterharmonies23
• Official
http://www.wrekmeisterharmonies.net/
• Bandcamp
https://wrekmeisterharmonies.bandcamp.com/
• „Some Were Saved Some Drowned” z nowego albumu „Light Falls”
https://youtu.be/MI5Q861GR0s

Wrekmeister Harmonies powraca ze swoim najbardziej zróżnicowanym brzmieniowo albumem. Na „Light Falls” rdzeń Wrekmeister – JR Robinson (wokal, gitara) oraz Esther Shaw (instrumenty klawiszowe, fortepian, skrzypce, śpiew), łączą siły z muzykami Godspeed You! Black Emperor.
Thierry Amar – bas i kontrabas.
Sophie Trudeau – fortepian, skrzypce i wokal.
Timothy Herzog – bębny.
Na płycie gościnnie występują również Chicagowscy muzycy – Ryley Walker i Cooper Crain (Cave, Bitchin Bajas).

Tytuł albumu pochodzi z książki Primo Levi’ego „Czy jest to człowiek? Przemyśleń autora dotyczących roku, który spędził jako więzień Auschwitz. Włoski chemik żydowskiego pochodzenia i żołnierz antyfaszystowskiego ruchu oporu sugeruje w tej przełomowej pracy, że wyzbywanie się człowieczeństwa zachodzi najskuteczniej, kiedy świat zmienia się powoli, a ludzie zaczynają akceptować rzeczy, które normalnie byłyby dla nich nie do zaakceptowania.

Robinson dodaje: „Chciałem dźwiękiem oddać ideę powolnej, pełznącej zmiany. Gdy wpadłem na pomysł z tytułem albumu, myślałem o tym, jak, światło zamienia wieczorem, jak bardzo stopniowy jest to proces. Stoisz oglądając powolny, spokojny zachód słońca, kiedy nagle patrzysz w górę i orientujesz się, że jest już ciemno „.

„Light Falls” ukaże się 16 września nakładem amerykańskiej wytwórni Thrill Jockey. Okładkę zaś zaprojektował legendarny artysta Nick Blinko (Rudimentary Peni).

Po zeszłorocznym, doskonale odebranym „Night Of Your Ascension”, Wrekmeister Harmonies nieustannie koncertował z takimi artstami jak Marissa Nadler, Bell Witch oraz członkami Dead To A Dying World w całych Stanach i Europie. Tym razem rusza w trasę w zmienionym, 5 osobowym składzie.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.