Debiutancki album Gespenst dostępny na CD

gespenst-forfald-cover-art14 października do sprzedaży trafiło debiutanckie CD duńskiego black metalowego duetu Gespenst. Krążek jest efektem współpracy Hellthrasher Productions z norweskim labelem Duplicate Records.

Zespół Gespenst powstał w 2008 roku z inicjatywy byłych lub obecnych członków Glorior Belli, Woebegone Obscured i Horned Almighty. Na swym debiutanckim albumie grupa łączy skandynawski black metal z funeral doomem oraz dark ambientem. Na Forfald trafiły 4 rozbudowane numery, w których silnie atmosferyczne, niemal epickie przestrzenie zderzają się z posępnymi, dysonansowymi sekcjami.

Materiał został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w 2015 roku w duńskim Sol Ater Studio z gościnnym udziałem perkusisty Andreasa Joena (ex-Glorior Belli, Dwell). Płyta ukazała się pierwotnie w sierpniu tego roku na winylu nakładem Duplicate Records. 14 października album został wznowiony na CD w formie limitowanego, 6-panelowego digipaka z bonusowym numerem „L’Appel Du Vide”, dostępnym wcześniej wyłącznie na winylowej kompilacji „Fuck You, We’re From Aarhus”.

Tracklista:
1. Sorgens Taage
2. Revelation Of Maggots
3. Min Sjæl Raadner
4. Life Drained To The Black Abyss
5. L’Appel Du Vide

Streaming dostępny pod poniższym linkiem:
https://hellthrasherproductions.bandcamp.com/album/forfald
CD do nabycia w sklepie Hellthrasher:
http://hellthrasher.com/shop/product.php?id_product=4119

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.