XIV Festiwal Mocnych Brzmień

XIV FMB banerOrganizatorzy czternastej edycji Festiwalu Mocnych Brzmień ogłosili nazwy wykonawców, którzy zaprezentują się na zamku krzyżackim w Świeciu podczas drugiego dnia festiwalu. Będą to grupy Illusion, Hate, Materia, Vedonist, Calm Hatchery, Cinis oraz laureat przeglądu. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca 2016 roku.

Illusion nadal promuje swoje ostatnie dokonanie – album „Opowieści”. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 15 marca 2014 roku. Pomijając dwa premierowe utwory z kompilacji „The Best Of Illusion”, jest to pierwszy pełnometrażowy album studyjny zespołu z nowym materiałem od czasu płyty „Illusion 6” z 1998 roku. Prace nad „Opowieściami” trwały sześć miesięcy. Materiał zarejestrowany został w wiślańskim „Studio DR” pod okiem Adama Toczko, który współpracował z Illusion przy okazji albumu „Illusion 6”.

Dyskografię Hate zamyka „Crvsade:Zero”, dziewiąty longplay studyjny w historii zespołu. Premiera płyty odbyła się 25 stycznia 2015 roku za sprawą Napalm Records. Na „Crvsade:Zero” znalazło się dwanaście premierowych utworów zarejestrowanych w białostockim „Hertz Studio” pod okiem braci Wiesławskich.

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa longplay’e studyjne: „Case of Noise” i „We Are Materia”. Ostatnie dokonanie zespołu, „We Are Materia”, trafiło do sprzedaży 29 sierpnia 2015 roku.

Deathmetalowy Vedonist nadal ogrywa „A Clockwork Chaos”, swój trzeci longplay studyjny. Zespół nagrał album w podwarszawskim „Sophiria Studio”, „Huge Studio” w Goczałkowicach oraz warszawskim „Top Secret Studio”. Miksem i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy z „Hertz Studio”. Okładkę wykonał obecny wokalista Vedonist – Pachu – znany ze swojej działalności w metalcore’owej grupie HugeCCM. Jest to również pierwsze dokonanie Vedonist z Pachem na wokalu i Dominem na gitarze prowadzącej. Premiera płyty odbyła się 29 maja 2013 roku za sprawą Witching Hour Productions.

Death metalowcy z Calm Hatchery nadal promują swój trzeci longplay studyjny, pt. „Fading Reliefs”. Premiera odbyła się 15 września 2014 roku. Materiał na następcę „Sacrilege of Humanity” zarejestrowany został w białostockim „Hertz Studio” pod okiem braci Wiesławskich. Na płycie znalazło się osiem autorskich utworów.

Białostocki Cinis wydał dwa longplay’e studyjne: „The Last Days of Ouroborus” i „Subterranean Antiquity”. Ostatni z nich miał swoją premierę w 2013 roku. Materiał nagrany został w „Hertz Studio”.

1 lipca 2016 roku, dzień przed właściwą częścią Festiwalu Mocnych Brzmień, odbędzie się przegląd młodych kapel na scenie OKSiR. Zwycięski zespół otworzy festiwal 2 lipca.
Nabór młodych kapel trwa – zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja br. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie: https://www.facebook.com/notes/festiwal-mocnych-brzmie%C5%84/xiv-festiwal-mocnych-brzmie%C5%84-regulamin-cz%C4%99%C5%9Bci-konkursowej/812248758906964

1 lipca 2016 – przegląd młodych kapel – scena OKSiR – bilety w cenie 10zł do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu,

2 lipca 2016 – główna część festiwalu – Zamek Krzyżacki w Świeciu – dziedziniec, ul. Zamkowa 1 – bilety w cenie 30zł przedsprzedaż / 40zł w dniu koncertu do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu oraz na https://www.kupbilecik.pl/impreza-12170-festiwal.mocnych.brzmien.swiecie.html

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz Michał ‚Urgul’ Barski – koordynator artystyczny.

Oficjalny profil FB: https://www.facebook.com/festiwalmocnychbrzmien/
Oficjalny event: https://www.facebook.com/events/945019502260499/
Regulamin konkursu: https://www.facebook.com/notes/festiwal-mocnych-brzmie%C5%84/xiv-festiwal-mocnych-brzmie%C5%84-regulamin-cz%C4%99%C5%9Bci-konkursowej/812248758906964

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.