THE DEATHTRIP – „Deep Drone Master”

454033THE DEATHTRIP – „Deep Drone Master”
Svart Records 2014

The Deathtrip to taki Black Metalowy „all star” band tworzony przez Host’a i Aldrahn’a (do których już po nagraniu recenzowanego tu materiału dołączył
Dan „Storm” Mullins obejmując posadę perkusisty).
Wiadomo jak to bywa z różnymi „supergrupami”, jednak pod wpływem kilku recenzji gloryfikujących ten materiał ja również postanowiłem się z nim zapoznać, aby wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Uczciwie przyznaję, że płyta robi wrażenie. Zdecydowany prym wiodą tu wybijające się na pierwszy plan wokale Aldranh’a. Wykonał on na tym materiale doskonała robotę.Wokale są złowrogie, posępne, przesiąknięte szaleństwem i zarazem na wskroś norweskie.
Utwory są bardzo dobrze skomponowane, zaaranżowane i ciekawie zróżnicowane, ale jednocześnie są one do bólu wręcz klasyczne w swej formie (słuchając zwłaszcza partii gitar trudno nie skojarzyć ich z „Under a Funeral Moon” czy „Transylvanian….” wiadomo kogo). Nad całym materiałem unosi się niepokojący, posępny, odrealniony wręcz klimat, który zresztą doskonale obrazuje okładka płyty. Drażni natomiast (przynajmniej mnie) zastosowany tu automat perkusyjny a konkretnie jego brzmienie, myślę że panowie mogli się w tym punkcie troszkę bardziej „przyłożyć”. Czy jest to zatem płyta bardzo dobra???
– Zdecydowanie TAK, jedna z lepszych jakie ujrzały światło dzienne w 2014 roku jeśli chodzi o Black Metal. Czy jest to materiał wybitny???
– Zdecydowanie NIE.
Najlepiej jednak będzie jak sami sprawdzicie muzyczną zawartość „Deep Drone Master”, wszak żadna recenzja nigdy nie będzie w 666% obiektywna, dlatego
zachęcam do zapoznania się z pierwszym albumem The Deathtrip i wyrobienie sobie własnego zdania o tej płycie.

Hatzamoth

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.