Reedycja debiutu Desolate Shrine

desolate shrine16 października nakładem Hellthrasher Productions ukazała się kompaktowa reedycja debiutanckiego krążka fińskich death metalowców z Desolate Shrine. 

Płyta wydana została pierwotnie w 2011 roku nakładem Hammer Of Hate, a licencję udostępnia obecny właściciel katalogu tamtej wytwórni – fińska KVLT. Oprócz kompaktowej reedycji, album dostępny będzie także po raz pierwszy na winylu. Premiera w przyszłym roku.

Inspirując się bezpośrednio szwedzkim death metalem z lat 90-tych, Desolate Shrine twórczo przenieśli go w świat współczesności, wyprzedzając na samym starcie szereg epigonów, zapatrzonych w klasyczne brzmienie spod znaku „Sunlight Studios”. U Finów stało się ono jedynie punktem wyjścia do niczym nieskrępowanej sonicznej eksploracji, wprowadzającej słuchacza w piekielną krainę gniewu i chaosu. Tenebrous Towers to niezwykle dojrzały i zróżnicowany materiał, w którym precyzyjnie wymierzone death metalowe ciosy przeplatają się z tajemniczymi, akustycznymi interludiami oraz masywnymi, bogato zaaranżowanymi strukturami, obezwładniającymi swą gęstą atmosferą. Świetnie odzwierciedla to okładka, która choć stworzona przez lidera zespołu, LL, jawi się niczym wprost wyjęta z fascynująco dziwnego świata Zdzisława Beksińskiego..

Tracklista:

  1. The Smell Of Blood And Iron
  2. No Place For A Human
  3. Crushing Darkness
  4. The Brightest Night
  5. Chaos And Wrath
  6. Born To Lose One’s Way
  7. Burning Devotion

Album dostępny jest już do nabycia w sklepie Hellthrasher (hellthrasher.com/shop) oraz do odsłuchu na bandcampie (https://hellthrasherproductions.bandcamp.com/album/tenebrous-towers)

desolate shrine photo

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.