Jesienne premiery w Hellthrasher Productions – Vacivus i Gateway

Vacivus + GatewayWczesną jesienią Hellthrasher Productions atakuje debiutanckimi materiałami dwóch niezwykle obiecujących grup z Anglii i Belgii – blackened death metalowego kwintetu Vacivus oraz solowego death/doomowego projektu Gateway. Albumy ukażą się odpowiednio 25 września i 2 października.

Vacivus tworzony jest przez plejadę doświadczonych muzyków, którzy swoje metalowe szlify zdobywali w zespołach „rozsianych” po niemal wszystkich gatunkach ciężkiego grania: od death metalu (Horrified), przez black metal (Wodensthrone), thrash (Warbastard) po klasyczny heavy metal (Spartan Warrior). I choć echa każdego z tych stylów wyraźnie pobrzmiewają na ‚Rite of Ascension, esencją i głównym daniem pozostaje szorstki, mroczny blackened death metal. Materiał powinien spodobać się zarówno fanom staroszkolnego death metalu po linii Incantation / Immolation, jak i miłośnikom współczesnego, brytyjskiego „gruzu” spod znaku Grave Miasma. Zespół zdążył już zresztą doskonale zasymilować się z lokalną sceną, czego dowodem brawurowe występy u boku Cruciamentum, Sheol czy wspomnianego wcześniej Grave Miasma. A w planach dużo większe rzeczy.. Warto mieć na nich oko!

Druga z zapowiadanych premier – debiut Gateway, to fascynująca i mrożąca krew w żyłach podróż przez krainę rytualnego horroru; ponad 40 minut niezwykle dusznego i klaustrofobicznego death/doom metalu, odwołującego się do najlepszych wzorców Winter, Cianide czy Evoken. Materiał wyprodukowany został samodzielnie w DIY-owym anturażu przez jedynego twórcę i pomysłodawcę całego projektu, Robina Van Oyena. Wszystkie nagrania spięto konceptualną klamrą, zainspirowaną średniowieczną Brugią – jednym z głównym ośrodków tortur i inkwizycji. Płyta ukaże się w formie limitowanego jewel case’a, z bonusowym numerem, który nie znalazł się na wydanej w lipcu cyfrowej wersji albumu. 

Oba materiały dostępne są do odsłuchu na bandcampie wytwórni: 

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.