ALGOS „Fragmented”

457484ALGOS – „Fragmented”(Ep)
Independent 2014

Algos to kolejny przedstawiciel sceny metalowej, który jak na razie udostępnia swoje dokonania tylko w formie digital. Wg. informacji o zespole Holendrzy pogrywają melodyjny Doom/Death Metal. Posłuchajmy więc….. Zaczyna się pierwszy utwór – gitarka akustyczna plumka sobie spokojnie, spojrzałem na czas trwania; 00:35, a zatem to intro. Ok, zaczyna się drugi wałek i znowu plumkanie na „pudle”, no co jest kurczę, przecież nie umieścili chyba dwóch intro’sów bezpośrednio po sobie następujących. No nic jakoś przetrwałem te 03:25. Trzecia kompozycja i o zgrozo(!!) ponownie plumkanie, tak samo czwarta i piąta………………..nie, ja wysiadam!! Choć na materiale jest 9 kawałków przetrwałem niecałe 5 i więcej nie „podchodzę” to tego wydawnictwa. To raczej jest muzyka relaksacyjna, a nie jakikolwiek rodzaj metalu. Powinni jeszcze dołożyć tu kumkanie żab, szum wiatru i odgłosy nawołujących się do kopulacji wielorybów i można by wtedy rozprowadzać to w
marketach jako relaksujące odgłosy natury. Zespół tym wydawnictwem doskonale zniechęcił mnie do swojej twórczości……..przynajmniej jak na razie.
Teraz już chyba rozumiem dlaczego Algos sam „produkuje” swoje nagrania i dlaczego są one tylko w formie cyfrowej. Porażka.

Hatzamoth

Możliwość komentowania jest wyłączona.