MASS INFECTION „For I Am Genocide” – recenzja

401473MASS INFECTION – „For I Am Genocide”
Comatose Music 2014

Aż 5 długich lat kazali nam czekać brutale z Grecji na następce bardzo dobrego „The Age of Recreation”
Warto było (sz)czekać??? Moim skromnym zdaniem zdecydowania TAK!!!! Na swym trzeci pełnym albumie Mass Infection serwuje nam doskonałą dawkę brutalnego, technicznego Death Metalu. Każdy fan takiego grania wie z czym to się je, nie będę się zatem rozpisywał nad technicznymi umiejętnościami poszczególnych muzyków (bardzo wysokimi zresztą), czy nad strukturami poszczególnych kompozycji.
Materiał zawarty na „For I Am Genocide” jest przede wszystkim bardzo dobrze wyważony. Nie jest to bezmyślne napierdalanie, owszem jest tu od samego początku równo i brutalnie, ale nie to jest celem samym w sobie.
Zespół nie próbuje zmasakrować słuchacza soniczną nawałnicą.
W dźwiękach tych słychać wyraźnie, że korzenie zespołu tkwią w twórczości takich zespołów jak:Morbid Angel, Rebaelliun czy Malevolent Creation. Wszystko to jest jednak zdecydowanie bardziej podkręcone i zintensyfikowane.
Brzmienie oczywiście mięsiste, „tłuste”, ale zdecydowanie selektywne. Jeżeli jesteś drogi Czytelniku fanem wymienionych tu zespołów i jakimś cudem jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z twórczością Mass Infection, to polecam Ci ten band i gwarantuję, że się nie zawiedziesz.

Hatzamoth

Możliwość komentowania jest wyłączona.