ZORORMR – „IHS” – recenzja

zorormrBrudno, selektywnie i dopasowane, widać „szyte na miarę”. Tak w skrócie można opisać nową płytę Zorormr „IHS”. A najwaniejsze jest to, że chcę do niej wracać. Partie gitar są prowadzone w charakterystyczny sposób przez co całość daje niesamowity powiew świeżości zwłaszcza wspólnie z ciekawym wokalem. Black metal jak się patrzy w każdym calu, bez pitolenia i zbędnych niekiedy balastów, które w niczym płytom nie pomagają. 
Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla Molocha było zaproszenie aż tylu gości. Wokali użyczyli Cezar (Christ Agony, Moon), Shadow (Black Altar) i Virian (Lilla Veneda), którzy wpasowali się w klimat całej płyty naprawdę bardzo dobrze. Świetną rolę wykonał również Icanraz, który nagrał partie perkusji. W porównaniu z automatem z debiutu to piekło !!! i bardzo dobrze, nic bowiem nie zastąpi żywego grajka. Wszystkie utwory są skomponowane wyśmienicie i plasują płytę IHS na wysokim miejscu w polskiej sztuce black metalowej. Moimi ulubieńcami są „Harrowing of Hell” oraz „Morning Star Rises” z gościnnym udziałem Viriana. Kopią niesamowicie aż po same jelita !
Reasumując, „IHS” to świetny i udany kawał black metalowego grania i z pewnością zaskoczy niejednego fana. Podejście niestandardowe a jednocześnie typowe i to jest ogromną siłą Zorormr. Każdy fan black metalu znajdzie tutaj fragment siebie. Warto mieć ten album w kolekcji! Polecam!

/ Daemonic /

Tracklista:

1. In Hoc Signo Vinces
2. Abandon All Hope
3. Harrowing of Hell
4. At the Heart of Darkness
5. The Sacrifice
6. Thy Kingdom Come
7. Upon the Blood Red Throne…
8. Show No Mercy!
9. The Ninth Circle
10. Morning Star Rising
11. I Am Become Death

Band:

www.facebook.com/zorormr
www.zorormr.net

Wydawnictwo: 7 Gates Of Hell

Możliwość komentowania jest wyłączona.